Vydřené vítězství z Plesné!

TJ Jiskra Plesná : SK Kraslice-fotbal – 3:4 (1:2)          19.5.2019

Úvod zápasu byl ospalý z obou stran. Probuzení přišlo v 10 minutě, kdy se ve vápně prosadil Dočkal a střelou vedle brankáře rozvlnil síť – 0:1. Bohužel domácí po pár minutách srovnali. Z přímého volného kopu, nařízeného po faulu Procházky, se krásně přes zeď trefil Votruba – 1:1. Následoval vyrovnaný boj bez výraznějších šancí obou týmů. Až ve 44 minutě našel Müller ve vápně volného Lomoze jenž se sám před brankářem nemýlil – 1:2.

Druhou půli jsme bohužel nezačali dobře. Seidl hodil krátký aut na Hudáka, před ním balon vypíchl Panuška a běžel ze strany sám na Svobodu, kterého střelou po zemi prostřelil – vyrovnáno 2:2. Naštěstí jsme se rychle oklepali. V 60 minutě zahrával Dočkal trestňák, brankář jen balon vyrazil před sebe, kde dobíhal zcela volný Palocsányi, pro kterého bylo již snadné dopravit míč do sítě – 2:3. O 10 minut později bylo ještě veseleji. Hruška zatáhl balon ze strany a jeho prudký centr si domácí srazili do brány – 2:4. V této fázi zápasu jsme byli jednoznačně lepší a vypracovávali jsme si jednu šanci za druhou. Především Sedláček s Dočkalem měli výborné příležitosti. No ale jak to tak bývá – nedáš, dostaneš! Z ojedinělé akce domácích utekl Votruba a střelou z velkého úhlu propálil Svobodu – 3:4. Tato branka domácí znovu nabudila a začali nás tlačit. Naše obrana ale (někdy i se štěstím) nepovolila a dosáhli jsme tak důležitého vítězství.

Sestava: Svoboda © – Seidl, Procházka, Hudák, Palocsányi – Hruška, Šrámek (65´Daniš), Lomoz, Sedláček – Müller, Dočkal

Příští zápas hrajeme zase na domácím hřišti. V neděli 26.5.2019 přivítáme od 14:00 béčko Královského Poříčí.

Výsledky mládeže: Starší přípravka prohrála v Březové 4:3 a mladší přípravka tamtéž prohrála 8:4.